Přihlásit se  \/ 
x
x

padáním vlasů jsem se poprvé setkal asi před 15 lety. Nepřikládal jsem tomu velkou váhu a netrápilo mně to. Když se pak tento problém během několika let zviditelnil natolik, že mě to začalo trápit, bylo už pozdě .

Vyzkoušel jsem snad všechny možnosti , které nabízí obchody a lékárny - ovšem neúspěšně, výsledkem čehož je můj doživotně skeptický pohled na problematiku padání vlasů a jejich obnovu. V mém okolí potkávám množství lidí, kteří tento boj vzdali ještě před tím, než se do něj pustili. Ostříhat se zcela krátce je velmi praktické, ovšem ne každému hlava bez vlasů sluší. Můj problém s vlasy spočívá ve velkém prořidlém místě v zadné části hlavy. Po vlasech zůstali pouze jemné, téměř bezbarevné chloupky, přes které viditelně prosvítá pokožka hlavy.
Přítelkyně mi jednoho dne koupila přes internet malou dózu s nápisem Toppik. Jsou to vlákna s přírodního keratinu (stejného proteinu jako lidský vlas , které mají nasypáním na řídké vlasy vizuálně překrýt prosvítající místa a zahustit je. Doufala , že mě na to nahovoří, na co jsem zareagoval odmítavě a Toppik jsem odložil do skříňky v koupelně. Zůstal tam bez povšimnutí přes půl roku až do dne, kdy jsme se chystali na svatbu, kde jsem jako svědek měl být při obřadu fotografován zejména od zad. Představa, že moje pleš bude tímto způsobem zvěčněna, byla natolik nepředstavitelná, že jsem se rozhodl Toppik vyzkoušet.

První aplikace proběhla bez komplikací a i na první pokus Toppik ve vlasech vypadal překvapivě přirozeně. Přesvit pokožky na temeni zmizel a měl jsem pocit jako kdybych nikdy žádné problémy s vlasy neměl. Nicméně měl jsem obavy z nepoznaného. I navzdory ujišťování své přítelkyně jsem po celou dobu myslel jenom na to, zda na mé hlavě někdo nezpozoroval něco neobvyklého a zda se neocitnu před očima všech v nepředvídané kompromitující situaci.

Bál jsem s ale zbytečně, nikdo si ničeho nevšiml, dokonce když jsem večer přišel domů, zjistil jsem , že můj účes zůstal po celou dobu v dokonalém stavu . Když se mi po několika dnech dostaly do rukou fotografie ze svatebního dne, dostavil se ke mě pocit radosti a dávno ztraceného sebevědomí . Na fotografiích byl na místo mého původního „já“ muž asi o 10 let mladší, s hustými vlasy a bez jakéhokoliv náznaku pleše. Nyní nosím Toppik ve vlasech každý den, stal se součástí mé denní rutiny a už bych bez něj nevyšel mezi lidi. Jedno měsíční balení koupíte online na www.toppik.cz za 545 Kč, i když i při každodenní aplikaci vám vydrží déle než jenom měsíc . Je to skvělý pocit co Toppik dokáže s řídkymi vlasy a moji přátelé si dokonce myslí, že mi opět narostly vlasy.

Upozornění

Portál padanivlasu.info obsahuje autorské články specialistů, rozhovory s nimi a také články vzniklé kompilací z veřejně dostupných zdrojů. Tyto články, jakožto rady v on-line poradně, v žádném případě nenahrazují konzultaci s lékařem, ani lékařskou péči. Všechny informace zde uvedené nejsou konkrétním návodem na léčbu a jsou pouze obecným informačním materiálem. Autoři článků ani provozovatel tohoto serveru nenesou odpovědnost za jakékoli nerespektování tohoto upozornění. Tým portálu padanivlasu.info.