Přihlásit se  \/ 
x
Registrovat  \/ 
x

Ne každý se narodil s vlasy silnými jako žíně. Jemné vlasy i při vysokém počtu nedodávají pocit objemu, navíc se hůře upravují. Co s tím? Existují látky, které dokážou vlasům přidat na síle. Mezi ně se řadí kyselina pantotenová. Ta navíc posiluje vlasy poškozené a celkově podporuje vlasový růst. Pantenol, neboli vitamín B5, hraje v lidském organismu důležitou roli.

Jak se pozná jemný vlas?

Jak se pozná jemný vlas? Uchopte vlas mezi ukazováček a palec. Když se jemný vlas mezi prsty budete snažit otáčet, sotva ho mezi prsty ucítíte. Naopak silné vlasy mezi prsty bezpečně poznáte. Jemné vlasy jsou i stěží viditelné na pohled. Silný vlas nepřehlédnete.

Pantenol a jeho význam

Pantenol, též známý jako vitamín B5, se často přidává do šamponů a jiné vlasové kosmetiky, neboť se prokázal jeho pozitivní efekt na sílu vlasů. Pantenol dle všeho posiluje zničené vlasy a zvyšuje elasticitu vlasů. Pantenol aplikovaný na vlasy proniká ve formě kyseliny pantotenové nejen do vlasového stvolu, ale také do vlasového kořínku, čímž se podněcuje zvyšování tloušťky vlasu i jeho rychlejší růst. Průzkumy hovoří o maximálně 10% navýšení síly vlasu, což sice jako číslo není mnoho, ale vizuálně je 10% opravdu znát. Pantenol údajně způsobuje zesílení vlasu jeho „uzdravením“, zejména jeho správnou hydratací. Pantenol vlasy rozhodně ničím neobaluje, nevytváří žádné speciální vrstvy.

Pantenol – pro koho je a není vhodný?

Máte-li jemné vlasy anebo vlasy, které se lámou, jsou poškozené, určitě zvažte aplikaci pantenolu přímo na vlasy (například vhodným šamponem či kondicionérem) a rovněž zapřemýšlejte o doplnění pantenolu ve vašem organismu obecně. Pantenol je přítomný v celé řadě potravin a jeho těžký nedostatek v organismu je poměrně vzácný. Nicméně mnoho jedinců potvrzuje blahodárný efekt na vlasy a nehty poté, co začali užívat kyselinu pantotenovou ve formě tabletek.

Zbystřit by však měli ti, komu se vlasy nelámou, ale naopak ve větší míře vypadávají. Padání vlasů může souviset s více či méně závažnými onemocněními a jejich správná diagnostika a léčba patří do rukou erudovaných odborníků, například dermatologů.

Pantenol – kde se vyskytuje?

Doporučená denní dávka kyseliny pantotenové je v ČR stanovena vyhláškou na 6 mg a nejvyšší přípustné množství v denní dávce je stanoveno na 40 mg. Odborníci na výživu však často poukazují na podhodnocenou denní doporučenou dávku a nabádají k vyššímu přísunu vitamínu B5, než je deklarovaných 6 mg. Jeho nedostatek má za následek nejen zvýšenou lámavost vlasů a nehtů, ale také zvýšenou únavu, bolest hlavy, svalů a třeba závratě. Hovoří se i souvislosti mezi nedostatkem vitamínu B5 a tvorbou akné. Největší obsah vitamínu B5 byl zaznamenán ve vnitřnostech (ledvinky, srdce, játra), dále v droždí, vejcích, celozrnné mouce či listové zelenině (saláty apod.).

Upozornění

Portál padanivlasu.info obsahuje autorské články specialistů, rozhovory s nimi a také články vzniklé kompilací z veřejně dostupných zdrojů. Tyto články, jakožto rady v on-line poradně, v žádném případě nenahrazují konzultaci s lékařem, ani lékařskou péči. Všechny informace zde uvedené nejsou konkrétním návodem na léčbu a jsou pouze obecným informačním materiálem. Autoři článků ani provozovatel tohoto serveru nenesou odpovědnost za jakékoli nerespektování tohoto upozornění.
Přebírání obsahu je možné jen po písemném svolení provozovatele portálu padanivlasu.info, kterým je společnost PHK MARKETING s.r.o.
Tým portálu padanivlasu.info.

padání vlasů

Adresa:
PHK MARKETING s.r.o.
Sokolovská 81/55
186 00 Praha 8
IČ 04024214

email: phkmedia(zavinac)gmail.com