Přihlásit se  \/ 
x
x

Vyhledávání

Padání vlasů a stres

Napsal(a) 

Dobrý den, je mi 46 let, prožila jsem velký stres a asi 2-3 měsíce mi extrémě padají vlasy, jsou místečka kde již skoro žádné nemám (tvoří se mi kouty). Také se mi nadměrně tvoří lupy, vlasovou pokožku mám celou pokrytou i většími šupinkami. Na kožním jsem, dostala silné kortikoidy, po kterých je to lepší, ale padání neustává. Asi půl roku neberu antikoncepci, nevím jestli i tohle na to může mít vliv. V některých odpovědích doporučejete vlasovou diagnostiku, kam se mám prosím obrátit?

 

padání vlasů .info

To co popisujete vypadá na lokální alopecii, ta je z velké míry zapříčiněna nadměrným stresem většinou však v kombinaci s dalšími faktory. Vzhledem k tomu, že máte další problematiku (větší šupiny) může se jednat o seboroickou dermatitidu, a ta může být právě jedna z dalších příčin padání vlasů a tvoření mastných lupů. Dalším vlivem je vysazení hormonální antikoncepce. Toto vše se dá řešit, ale netroufnu si nasadit nějaký proces aniž bych vás vyšetřila a viděla nejen stav pokožky, ale i stav kořínků. Kortikoidy nejsou ideálním řešením.

Upozornění

Portál padanivlasu.info obsahuje autorské články specialistů, rozhovory s nimi a také články vzniklé kompilací z veřejně dostupných zdrojů. Tyto články, jakožto rady v on-line poradně, v žádném případě nenahrazují konzultaci s lékařem, ani lékařskou péči. Všechny informace zde uvedené nejsou konkrétním návodem na léčbu a jsou pouze obecným informačním materiálem. Autoři článků ani provozovatel tohoto serveru nenesou odpovědnost za jakékoli nerespektování tohoto upozornění. Tým portálu padanivlasu.info.

O nás